منوي اصلي

مقدمه

درباره ما

آرشیو ظروف  2019

ظروف کرایه ستاره طلایی

منوهاي غذایی

گالري تصاوير

خدمات ستاره طلایی

 موزيك ستاره طلایی 

 باغ اختصاصی ستاره طلایی

 تماس با ما

 ارسال ايميل


راهنماي برگزاري جشن عروسي

_ لیست کامل جهیزیه عروس

_ راهنمای ازدواج

_ بودجه بندی مراسم عروسی

_ اشتباهات بزرگ در برگزاری عروسی

_ برنامه ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم (2)

_ يك عروسي رويايي با برنامه‌ريزي ايده‌آل  ( بخش اول )

_یک عروسی رویایی با برنامه ریزی ایده آل ( بخش دوم )

_ یک عروسی رویایی با برنامه ریزی ایده آل ( بخش سوم )

 _ چگونه یک لیست کامل از مهمانان عروسی تهیه کنیم ؟

_ راهنمایی برگزاری جشن عروسی در منزل

_  هزینه های برگزاری یک عروسی متوسط

_ برنامه ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم

_ 7 راهنمایی مهم برای تعیین تاریخ عروسی

_ نکات کلیدی در برگزاری موفق تشریفات عروسی


 
از جشن خواستگاری تا مراسم عروسی
 

 خواستگاری

خواستگاری به معنای درخواست ازدواج است و عبارت از مجموعه تشریفاتی است که خانواده داماد برای درخواست ازدواج از خانواده دختر انجام می‌دهند.[۱] طبق آداب و رسوم ازدواج ایرانی، ابتدا یک روز عصر مادر و خواهر بزرگتر داماد و یا یکی دیگر از زنان بزرگتر و صاحب نظر فامیل به اتفاق داماد، جهت باز شدن باب آشنایی و رفت و آمد، به منزل دختر می‌روند. البته در این خصوص تعیین کننده عرف آن ناحیه و منطقه و سنن مرتبط می‌باشد. این جلسه خیلی مختصر برگزار می‌شود و حرفهای کلی درباره خصوصیات و وضعیت عروس و داماد (وضعیت تحصیلی، اجتماعی، اقتصادی، شغلی و.... عروس و داماد آینده) رد و بدل می‌شود و طرفین به این توافق می‌رسند که در جلسه‌ای مفصل تر و رسمی تر، به منزل عروس آینده بروند

بله بران

در آداب و رسوم ازدواج ایرانی، مرحله بعدی، مراسم "بله بُران" است.

در این مراسم خانواده‌ها در خصوص میزان مهریه، شیربها و سایر آداب و رسوم و شرط و شروط ازدواج با حضور بزرگترهای دو طرف تصمیم گیری می‌کنند.

پس از این مراسم است که در صورت توافق طرفین، انگشتری رد و بدل می می‌گردد یا صیغه ای بین دختر و پسر خوانده می‌شود که به اصطلاح رفت و آمد رسمی تر دنبال شود و آداب اسلامی هم رعایت شده باشد.

از آن مراسم به بعد، دوره شیرین نامزدی آغاز می‌گردد که بستر بسیاری از خاطرات به یادماندنی زوج‌ها می‌گردد.

در عین حال در همین مراسم است که زمان حدودی عروسی و جشنهای مرتبط نیز مشخص می‌گردد.

عقد و نامزدی

دوران نامزدی یکی از رمانتیک ترین دوران زندگی هر انسانی می‌باشد.

در این دوران افراد با خصوصیات شخصی و فردی یکدیگر آشنا می‌شوند و از یکدیگر و از خانواده طرف مقابل شناخت بهتری پیدا می‌کنند.

بدون شک این دوران یکی از مهمترین دوران زندگی هر شخصی است. بعد از دوران نامزدی و آشنایی کامل، زمان عقد و محرمیت رسمی شدن آنها فرا می‌رسد که با خواندن خطبه عقد توسط یک روحانی و در حضور پدر و مادر هر دو طرف و در منزل یا در دفاتر رسمی ازدواج، دختر و پسر نامزد شده و به یگدیگر محرم می‌شوند و بصورت رسمی زندگی مشترکشان آغاز می‌گردد.

جهاز بران

در اغلب آداب و رسوم موجود در گوشه و کنار ایران، رسم است که وسایل و مایحتاج اولیه زندگی، توسط خانواده عروس فراهم گردد که به آن جهاز گفته می‌شود. البته در برخی نقاط نیز تهیه این وسایل و مایحتاج مرتبط، به عهده داماد می‌باشد که در هر دو حالت بسته به فرهنگ آن منطقه این وسایل بصورت متفاوتی تهیه می‌شود.

در کل به وسایل تهیه شده جهاز عروس گفته می‌شود که معمولاً شامل اقلام اولیه و اصلی شروع یک زندگی مشترک می‌باشد.

در ایام قدیم و پیش از مراسم عروسی، با جشن خاصی و همراه با رقص و ساز و آواز، جهاز را به صورت خنچه (ظرفهایی که بصورت سمبلیک وسایلی از جهاز عروس را روی آن قرار داده و سپس شخص جهاز بر برای انتقال، آنرا بر روی سر خود قرار می‌داد)، به خانه داماد می‌بردند و به ترتیب خاصی می‌چیدند تا برای بازدید افراد اصلی فامیل یا همسایگان آماده نمایند.

حنابندان

حنابندان جشنی است که پیش از مراسم عروسی برگزار می‌شود. بدین صورت که خانواده داماد ظرف حنایی را تزیین می‌نمایند و به خانه عروس می‌برند و همراه با ساز و آواز و رقص، از عروس و داماد و حضار می‌خواهند که حنا را بر روی دست و روی خود بمالند و بدین صورت خود را در این جشن همراه می‌کنند و اعلام می‌کنند که در شادی‌ها با عروس و داماد مشترکند و قصد دارند.

جشن عروسی

شب عروسی از اهمیت خاصی برای عروس و داماد برخوردار است. تمام موارد در این شب باید بدون هیچ کم و کاستی برگزار شود.

اقدامات قبل و بعد از مراسم باید به طور دقیق برنامه ریزی شوند. برنامه ریزی برای برگزاری جشن ممکن است حتی تا یک ماه به طول انجامد. برنامه ریزی‌های شما به تاریخ عروسی بستگی دارد. عروس و داماد قبل از رسیدن به مراسم اصلی و روز عروسی، یک بار آن را در بین نزدیکان و بزرگترهای فامیل عنوان می‌کنند تا مطمئن شوند برنامه ریزی‌ها به بهترین نحو ممکن انجام شده است.

تهیه لیست میهمانان نیز از اهمیت بسیاری برخودار است. هر خانواده بطور مجزا، لیستی کامل و دقیق از مهمانان خود تهیه می‌کنند.

عروس و داماد پس از ارائه برنامه و فهرست مهمانان، نسبت به بودجه‌ای که قصد دارند برای عروسی خود در نظر بگیرند، تصمیم گیری می‌کنند. آنها قبل از هر چیز دیگری در این مورد با دوستان و نزدیکانی که اخیرا جشن خود را برگزار کرده‌اند مشورت کنید تا به طور تقریبی بتوانید هزینه جشن عروسی خود را مشخص کنند و بدین ترتیب برنامه ریزی خود را تکمیل می‌نمایند.

برنامه ریزی معمولاً شامل زمانبندی انجام کارها در روز جشن و مراسم عروسی می‌باشد که همراه است با هزینه‌ها و وظایف افراد نزدیک خانواده که قرار است در هرچه بهتر برگزار شدن مراسم، عروس و داماد را یاری نمایند.

خرید، اجاره یا سفارش اکثر موارد این برنامه ریزی، قبلاً بایستی هماهنگ شده باشند و عروس و داماد ایرانی معمولاً زحمت بسیاری را در پیدا نمودن مناسبترین گزینه‌ها در این برنامه ریزی می‌نمایند.

خدمات مراسم عروسی

برخی از رئوس مهمترین خدماتی که در برنامه ریزی مراسم خود بایستی به آن توجه نمایید شامل:

تالار و باغ

برای برگزاری یک جشن به یادماندنی انتخاب تالار و باغ نقش مهم و اساسی دارد.

در انتخاب تالار و باغ پذیرایی مناسب، توجه به دکوراسیون تالار، آدرس‌های دسترسی و ظرفیت پارکینگ، تست غذا و کیفیت پذیرایی و در نهایت قیمت ورودی مهمانان و انواع غذاها و دسرها، نقش مهمی را در هر چه بهتر برگزار شدن مراسم ایفا می‌نمایند.

توجه به این نکته ضروری است که هزینه‌های اجاره تالار در روزهای خاص و اعیاد و تعطیلات با روزهای عادی متفاوت است، حتی فصل برگزاری مهمانی می‌تواند تاثیر زیادی در هزینه‌های شما داشته باشد.

پارکینگ برای میهمانها، یکی از امکاناتی است که بایستی به آن توجه شود. تالار پذیرایی یا باغی که جشن عروسی در آن برگزار می‌شود حتما باییستی مجهز به پارکینگی با ظرفیت مناسب برای خودرو میهمانان باشد.

ار امکانات دیگری که یک تالار و باغ مناسب بایستی دارا باشد، اتاق عقد با ظرفیت مناسب است که میهمانان درجه یک عروس و داماد را در خود جای دهد.

در عین حال برخی از تالارها و باغها دارای سفره خانه سنتی و فضای سبز مناسبی هستند که سلیقه‌های خاص برخی میهمانان را جوابگوباشند.

معمولاً عروس و داماد در زمان سفارش و اجاره تالار و باغ مراسم خود، به دقت شرایط محیطی را بررسی کرده و از وجود امکاناتی که برخی از آنها در بالا یاد شد، اطمینان حاصل می‌نمایند.

تشریفات

اجرای یک مراسم عروسی بی نظیر و باشکوه، نیازمند برگزار کننده با تجربه‌ای است که تشریفات مرتبط را به خوبی بشناسد و پیشنهادهای ویژه‌ای به عروس و داماد ارائه کند تا با توجه به آنها مراسم عروسی به جشنی ویژه و به یادماندنی برای عروس و داماد و میهمانانشان تبدیل شود.

یک برگزارکننده مناسب و مجرب با توجه به نوع مراسم، تعداد میهمانان، تاریخ برگزاری و محل برگزاری مراسم، برنامه‌ای مدون تهیه و بصورت مرحله به مرحله در کلیه بخش‌ها و جنبه‌های مراسم، بهترین و مناسب ترین راهکار را به عروس و داماد ارائه خواهد نمود تا مراسمی باشکوه و مجلل به همراه تشریفاتی مدرن و کاملاً مطابق با استانداردهای موجود، برپا شود.

البته اخیراً برگزار کنندگان تشریفات مراسم عروسی از ابتدای تصمیم گیری به برگزاری این مراسم، برنامه ریزی را به عهده گرفته و کلیه مراسم را تا پایان مدیریت می‌نمایید.

آرایشگاه

در شب عروسی بی شک عروس بایستی ستاره جشن باشد.

برای نیل به این هدف، یافتن آرایشگاهی مناسب، با تجربه و آشنا به متدهای روز، از اهمیت فراوانی برای زوجین برخوردار است.

از جمله موارد مهمی که برای انتخاب آرایشگاه مناسب بانوان، بایستی مد نظر قرار گیرد می‌توان به سابقه آرایشگاه، آشنایی آرایشگران با متدهای جدید و به روز اشاره نمود که بسادگی می‌توان با مشاهده نمونه کارهای موجود آرایشگاه، که معمولاً بصورت آلبوم در اختیار عروس قرار داده می‌شود، می‌توان تصمیم گیری نمود.

آرایش نوعی متعادل سازی است و این موضوع مستقیماً به مهارت آرایشگر و تجربیات آرایشگاه بستگی دارد. یک آرایشگر متبحر به نحوی عروس را آرایش می‌نماید که علاوه بر حفظ حالت طبیعی چهره، بتواند بخشهای زیباتر وی را بیشتر جلوه گر نماید؛ به عبارت دیگر هر صورتی، آرایش مخصوص به خود را می‌خواهد.

خدمات آرایشگاه علاوه بر میکآپ و گریم می‌تواند شامل خدمات ناخن، اپیلاسیون، خدمات پوست و ماساژ و... نیز باشد که خود عروس و یا همراهان و می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

آرایشگاه برای آقایان

در شب عروسی آرایشگاه آقایان نیز بسیار با اهمیت است. برای این شب پیشنهاد می‌شود که آقای داماد به آرایشگاهی برود که از کار آن آرایشگاه اطمینان کامل داشته باشد و در واقع آرایشگاهی را انتخاب کند که از قبل مشتری دایمی آن باشد و از کار آرایشگر مرتبط، شناخت کافی داشته باشد.

از جمله خدمات متفاوتی که آرایشگاههای مردانه می‌توانند به دامادها ارائه کنند، می‌توان به خدمات گریم، خدمات مو، خدمات پوست اشاره نمود که کاربرد بیشتری دارند و در واقع آرایشگاهی مناسبتر است که کلیه یا اکثر این خدمات را بصورت کامل ارائه نماید.

آتلیه

تنها یادگاری ماندگار مراسم عروسی، عکسها و فیلم عروسی است که معمولاً عروس و داماد سالها با نگاه کردن به آنها، خاطرات جشن به یاد ماندنی خود را مرور می‌کنند.

بخش اصلی عکسهای مراسم، در آتلیه برداشته می‌شود و بخش دیگر در باغ یا تالاری که عروس و داماد قبلاً رزرو کرده‌اند. برای انتخاب آتلیه مناسب بایستی حرفه‌ای بودن عکاس و آشنایی او با اصول پیشرفته عکاسی مرتبط در نظر گرفته شود، زیرا گاهی اوقات یک آتلیه، سالیان سال، فقط یک نوع کار را تکرار می‌نماید و در طول نمونه کارهایی که از او می‌بینید، تغییر بروز شده یا ژست متفاوتی را ملاحظه نخواهید کرد.

الگوهای عکاسی و فیلم برداری از مجالس، روز به روز در حال تغییرند و آتلیه‌ای موفق است که خود را با تغییرات جدید هماهنگ نماید.

عروس و داماد می‌توانند با دیدن نمونه کارهای آتلیه مورد نظرشان که در قالب آلبوم به آنها ارائه می‌شود و البته لحاظ نمودن بودجه موردنظرشان، انتخاب مناسبی داشته باشند. درواقع هزینه‌ای که پرداخت می‌شود، دستمزد تجربه و مهارت عکاس و فیلمبردار در روز عروسی و همچنین در پشت صحنه تدوین و مونتاژ است.

مزون

یکی از موارد قابل اهمیت برای تمام عروس خانم‌ها لباس عروس است.

معمولاً اجاره یا خرید لباس عروس جزء اولین مواردی است که عروس و داماد با توجه به نوع مراسمشان و همینطور بودجه مورد نظرشان، در مورد آن فکر و تصمیم گیری می‌نمایند.. در هر حال اجاره لباس عروس به صرفه تر از خرید آن است. اما در برخی موارد نیز زوجین تصمیم می‌گیرند تا جهت به یادگار نگه داشتن لباس عروس، آنرا خریداری نمایند.

برای کسانی که قصد اجاره لباس عروس را دارند خیلی مهم است که این لباس را از یک مزون معتبر و صاحب نام اجاره کنند. چرا که به هر حال مزون‌های معتبر و مشهور، شهرت و اعتبار خود را فدای اندک سود خود نمی‌نمایند و مسلماً بیشتر بر روی کیفیت کار خود تمرکز کرده‌اند.

معمولاً با مراجعه به چند مزون معتبر و استفاده از راهنمایی‌های مشاوران مزونها، و صدالبته دخیل نمودن سلیقه شخصی عروس، می‌توان لباس مناسبی را انتخاب نمود که به عنوان نقطه تمرکز مراسم، جلوه گری کرده و عروس زیبا را زیباتر نمایش دهد.

سفره عقد

چیدن سفره عقد در مراسم عقد از آدابی است که از دیر باز در ایران کهن مرسوم بوده و اجرای مراسم عقد را همراه با خوشبختی دو چندان می نموده است.

طراحی و اجرا سفره عقد می‌تواند کاملاً بنا به سلیقه عروس و داماد بوده و یا با وابستگی کامل به سنن قوم یا منطقه‌ای خاص، بصورت سنتی، مدرن و یا کلاسیک، انجام شود.

معمولاً اجزای سفره عقد شامل موارد زیر می‌باشد:

  • کتاب آسمانی: در باستان، کتاب اوستا گذاشته می‌شد و اکنون ایرانیانی که پیرو قرآن شده‌اند، قرآن را در این سفره قرار می‌دهند.
  • آینه و شمعدان: سمبل روشنایی است تا با نگریستن در آن، دلهای عروس و داماد نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال گردد و سعادتمند شوند.

یک جفت شمعدان که در دو سوی آینه جای دارند و شمع‌های فروزان درون آنها هنگام جاری شدن صیغه عقد، نشانه آرزوی روشنایی و گرمی در پیوند عروس و داماد است.

  • شاخه نبات: نماد آرزوی شیرینی پیوند عروس و داماد است.
  • نقل و سکه: به نشانهٔ شیرین کامی و برای افزایش روزی عروس و داماد در این سفره قرار داده می‌شود.
  • تخم مرغ: تخم مرغ نماد تولد و تداوم نسل است. از این رو پیداست که نهادن آن بر سفرهٔ عقد به نیت ادامه نسل زن و مرد و باروری ازدواج آن دو می‌باشد.
  • فندق، گردو و بادام: این خوراکی‌های مقوی و پر مایه الهی را نیز به نشان گسترده بودن سفره خوراک عروس و داماد و توانمندی آنها سر سفره عقد می‌گذارند. درخت گردو عمر طولانی دارد. گذاشتن گردو به نیت عمر بلند عروس و داماد است.
  • نان و پنیر: نان را به نشانهٔ برکت خداوند و پنیر را با نیت وسعت روزی و سپید بختی بر سر سفره عقد می نشانند. امروز نان و پنیر را به صورت لقمه‌های کوجک در می‌آورند و با نایلون محافظ غذا می پوشانند. سبزی را به نشانهٔ سلامتی سر سبزی و خرمی در سفره عقد می‌گذارند.
  • گل: به نشانه شادابی و طراوات و به عنوان نمادی از زیبایی پیوند. همچنین برای آراستن اجزای دیگر سفره عقد نیز از شاخه‌های گل و گلبرگ‌های رنگین استفاده می‌کنند. گل سرخ یا رز نماد شناخته شده عشق در سراسر جهان است.
  • عسل: عسل در دهان همدیگر گذاشتن پس از جاری شدن صیغه عقد به منظور آن که عروس داماد در آینده مایهٔ شیرین کامی و دلارامی هم باشند.
  • کله قند: از اجزای دیگر سفره عقد است که در طول مراسم و در زمان جاری شدن خطبه عقد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساییدن یک جفت کله قند هم شکل و هم اندازه روی پارچه‌ای بر سر عروس و داماد به نیت فروباریدن شادی و شیرنی بر سر آنها طی زندگی مشترک صورت می‌گیرد. تور قند ساییدن حریر تور با پارچه نازک سپید رنگی را به شکل مربع یا مستطیل تهیه می‌کنند تا کله قندها روی آن بر سر عروس و داماد ساییده شود.

گل فروشی

برخی عروس‌ها دسته گل عروسی شان برایشان بسیار با اهمیت است و در انتخاب آن بسیار دقت دارند و حتی به عنوان یادگاری آنها را نگه می‌دارند. دسته گل می‌تواند تک رنگ و یا ترکیبی باشد و حتما در انتخاب دست گل عروس بایستی قد و جثه عروس را در نظر گرفت؛ افراد بلند قد دسته گلهای با شاخ و برگ بیشتر می‌توانند انتخاب نمایند و افرادی با جثه کوچک می‌توانند دسته گل‌های کوچک انتخاب نمایند.

تزیین ماشین عروس نیز می‌تواند با گل طبیعی و یا روبان و... انجام شود که بسیار سلیقه ایی می‌باشد. اخیراً برخی، از میوه‌های طبیعی نیز در تزیین خودرو عروس استفاده می‌کنند که مسلماً این سلایق هیچگاه جایگزین سنت این ماشین گله زده عروس را نخواهند گرفت.

ماه عسل

مسافرتی که عروس و داماد بعد از مراسم عروسی خود می‌روند را ماه عسل می‌نامند که برای آنها مملو از خاطرات شیرین و به یادماندنی است و آغاز زندگی مشترک آنهاست.

هرگاه آنها تصمیم به رفتن ماه عسل بگیرند می‌توانند از یک آژانس مسافرتی متخصص و با تجربه که تورهای مرتبط برگزار می‌نماید استفاده کنند ومسافرت ماه عسل خود را با آنها برنامه ریزی نمایند.

استفاده از کارشناسان متعهد این آژانسها در انتخاب بهترین برنامه برای ماه عسل زوجین، می‌تواند کمک شایانی به صرف جویی در هزینه‌های آنها نماید.

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

بازديد : 2088 بار

کلمات کليدي : ازدواج ،مراسم ،باغ مراسم ، عروس و داماد ،تالار و باغ ،سفره خانه سنتی ،خدمات مجالس ،آداب و رسوم ازدواج ایرانی،تشریفات مجالس ،مجالس عروسی ،نامزدی ، خواستگاری ، عروس و داماد ، جهاز عروس، مراسم ،مراسم بله بران ،آداب و رسوم ازدواج ایرانی ، مراسم ، عروسی ،جشن ،عقد ، نامزدی ، جهاز عروس ، حنابندان ، جشن عروسی ، مراسم عروسی ، خدمات مراسم عروسی ، برگزاری جشن ،تالار ،باغ مراسم ، جشن عروسی ، باغ مراسم ، تشریفات ،تشریفات مراسم عروسی ،شب عروسی ،آتلیه ،عکاسی ، فیلمبرداری ، عکاس ،لباس عروس ، سفره عقد ،مراسم عقد ،گل عروسی ،مراسم عقد ، ماه عسل ، ماشین عروس ، عروس
بروزترین و جدیدترین مطالب

_نکات مهم در انتخاب مکان عروسی

_ اخبار ازدواج و طلاق بازیگران

_ باورهای غلط در مورد ازدواج

 _ جدیدترین آمار ازدواج و طلاق


مطالب و تصاویر جالب

*مطالب مرتبط با ازدواج

*مطالب جالب و خواندنی

*عکسها و تصاویر جالب و دیدنی


آمار بازدید کنندگان

لینکهای دوستان

تبلیغات رایگان

تبادل لینک

سایت تفریحی و سرگرمی

عینک آفتابی اورجینال

گن لاغری مردانه

فروشگاه اینترنتی ساعت مچی

ساخت وبلاگ

خرید مونوپاد حرفه ای

پروژه های الکترونیکی

profishop

دانشنامه حقوق

قالب میوه پاپ چف

تبادل لینک

شارژ مستقیم ارزان

خرید ویندوز 8.1

خرید آموزش فتوشاپ

دانلود آهنگ جدید

خرید اینترنتی عینک ریبن

تبادل لینک

فروشگاه ساعت دیواری

گن لاغری مردانه

توپ ماشین لباسشویی

فروشگاه عینک

ساعت مچی

خرید صابون

تبادل لینک

خرید عینک ریبن

لینک آفتاب

چاقی و ورزش و تناسب اندام

كلبه خنده

میزبان شاپ

جوی استیک

خرید گردنبند دخترانه زنانه مردانه و مغناطیسی خرید

دزآب باران دانلود

گروه اینترنتی فول کده

خرید و هدیه کارت شارژ به دوستان

خرید گوشواره دخترانه و زنانه خرید اینترنتی گوشواره

تبادل لینک

تبادل لینک

خرید عینک ریبن

خرید شارژهمراه اول

افزایش بازدید سایت بصورت رایگان

1000niazنیازمندیها

تبادل لینک سه طرفه هوشمند و اتوماتیک

تبادل لینک سه طرفه | نیاز تو

هاست لینوکس | ثبت دامنه

تبادل لینک اتوماتیک

کدهای جاوا اسکریپت

سایت تبلیغاتی ایستگاه

پرشین چت

خرید پستی فروش اینترنتی

خرید پستی

فکسی: تبادل لینک اتوماتیک

درج آگهی رایگان تبادل لینک

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

وبگاه دوست تربتي

ابزار وب

مجله اینترنتی پارسیک

همه چی از همه جا

گروهی تجاری آیدین ترات

قاصدک پاتوق

آموزش بازی سازی

الماس - دانلود بازی کامپیوتر و موبایل

دانلود آهنگ جدید

طراحی سایت

اگهی رایگان | ثبت لینک رایگان | تبلیغات رایگان

تبلیغات رایگان,آگهی رایگان

درج آگهی راهنما نت

فروشگاه اینترنتی خرید

فروشگاه اینترنتی خرید

درج آگهی

درج آگهی رایگان

دایرکتوری تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک رایگان

تبادل لینک خودکار

تبادل لینک سه طرفه

تبادل لینک

تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک

سامانه پیام کوتاه هفت رنگ

نیازمندیها و آگهی در صبا تبلیغ

بازار مجازي ايرانيان فروشگاه برتر

دانلود رايگان

بکس ایران

پروژه های دانشجویی Tinoj.Com

تصاوير جالب و مطالب بسيار زيبا

میزبانی وب و دامنه

تشریفات ستاره طلایی

تشریفات مجالس ستاره طلایی

عکس زیبا

اخبار حوادث

سوژه های وطنی

موبایل

تیون آپ داغ

عکس های لو رفته

دوست دختر و پسر خط قرمز

نقد فیلم

بهترین ها

ماجرای پارتی تهران

لباس دختر

دانلود نرم افزار

فروش هیجان

عکس های بازیگران زن

گالری عکس

درج آگهي رايگان - تبلیغات رایگان آسان تبلیغ

طراحی و سئو بهینه سازی رایگان وبسایت

آگهي نامه اينترنتي سهند تبليغ

جوک های داغ

صبا تبلیغ:آگهی:نیازمندیها

خرید پستی

تبادل لینک اتوماتیک

خرید کارت شارژ با موبایل

خرید کارت شارژ

خرید شارژ همراه اول

افزایش بازدید

درج آگهی رایگان

تبلیغات رایگان,آگهی رایگان

آگهی و تبلیغات رایگان

تبادل لینک

مرجع مقالات و پروژهای دانشجویی

آگهی رایگان

آگهی تبلیغات نیازمندیها

تبادل لینک اتوماتیک

درج آگهی

درج آگهی , آگهی رایگان , تبلیغات اینترنتی

تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک

آگهی رایگان آگهی من

درج آگهی رایگان

تبلیغات رایگان

تبادل لینک

آگهي 7 ستاره 100% رایگان

فروشگاه اینترنتی

ایران آرنا

تقویم سال 1391

تشریفات مجالس ستاره طلایی

مطالب طنز در مورد ازدواج

مطالب خواندنی در مورد ازدواج


Designed By arshhost